Rubriky
Nezařazené

News 12.6.2020

🍀A další parádní zpráva. Dorazili 4 přihlášky. Novými přihlášenými jsou další skvělí dva atleti z Německa Peter Gerth a Stefan Münch, vynikající atlet z Jamajky James Beckford, a skvělá atletka z Hongkongu Grace Tongová, oba dva atleti z těchto posledně dvou jmenovaných zemí jako první přihlášený ze své země získají po první disciplíně na památku pamětní ražbu. Oba se staly zástupci 18 a 19 zemí přihlášené na MAELO 2020. Zde registrace: jara.smely@seznam.cz nebo https://www.maelo.cz/registrace/.

And another great news. 4 applications arrived. The new entrants are two other great athletes from Germany Peter Gerth and Stefan Münch, an excellent athlete from Jamaica James Beckford, and a great athlete from Hong Kong Grace Tong, both athletes from the latter two countries will be the first to enter from their country memorial commemorative minting. Both became representatives of 18 and 19 countries registered for MAELO 2020. Registration here: jara.smely@seznam.cz or https://www.maelo.cz/registrace/.🍀

1 komentář u „News 12.6.2020“

It is a real pleasure for me to know that you will organize the MASTERS EUROPA in 2020. Congratulation and many thanks for this to the organizers..
I hope that many athlets from Europa and other regions will come to Lovosice 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.